Umów wizytę

13 października 2022

Wizyta dziecka u homeopaty

Dzieci to zdecydowana większość wszystkich pacjentów zgłaszających się do homeopaty. Osobiście zajmowałam się maluchami w różnym wieku – od jednodniowych noworodków, po przedszkolaki, starszaki i nastolatki. Po wszystkich spotkaniach z dziećmi i młodzieżą doszłam do wniosku, że są to wyjątkowi pacjenci, którzy wymagają szczególnego traktowania, dlatego zawsze dbam o to, aby zapewnić im pełną swobodę bycia sobą.

 

Drogi Rodzicu, postaram się przybliżyć Ci jak wygląda wizyta dziecka u homeopaty i na co jako rodzice, powinniście zwrócić uwagę, aby wywiad przebiegał sprawnie i bez zakłóceń.

 

Rodzicu – co musisz wiedzieć?

1. Podczas wizyty postaram się nawiązać kontakt z Twoim dzieckiem. W przypadku maluchów zadaję proste pytania (czy lubisz chodzić do przedszkola lub jaka jest twoja ulubiona bajka?) i oczywistym jest fakt, że nie oczekuję długiej i złożonej odpowiedzi. Zadawane pytania mają na celu jedynie sprawdzenie reakcji dziecka, ponieważ to ona, uzupełniona o udzielone przez rodzica odpowiedzi i objawy z jakimi zmaga się dziecko, pomoże mi wybrać właściwy lek.

 

2. Nie przejmuj się, jeśli Twoje dziecko nie chce współpracować i rozmawiać. Jego zachowanie powie mi więcej niż wypowiadane przez nie słowa. Ważne jest to, aby nie wymuszać na dziecku odpowiedzi i nie instruować przed wizytą jak ma się zachowywać. Im bardziej dziecko „będzie sobą” podczas naszej rozmowy, tym większa jest szansa na to, że podany lek będzie tym właściwym.

 

3. Nie przerywaj dziecku, gdy mówi. Na rozmowę z rodzicem również przyjdzie czas, a póki dziecko choć przez chwilę skupia na mnie swoją uwagę - to ono jest dla mnie najważniejsze i całą uwagę staram się skupiać na nim.

 

4. Podczas wizyt online postaraj się ograniczyć dziecku inne bodźce. Dziecko oglądające bajki podczas naszej rozmowy nie pokazuje mi istotnych dla mnie zachowań. Mogę się oczywiście domyślać, że oglądana bajka jest niesłychanie ciekawa lub dziecko po prostu nie jest zainteresowane rozmową ze mną, ale nie o domysły chodzi w homeopatii.

Dzieci mają też tendencję do zachowywania się zupełnie inaczej przed ekranem komputera i jeśli widzisz, że zachowanie dziecka diametralnie różni od tego, które prezentuje w kontaktach twarzą w twarz – poinformuj mnie o tym.

 

5. Jeśli Twoje dziecko jest skrajnie nieśmiałe bądź nadpobudliwe, zadbaj o to, aby ktoś w odpowiednim momencie mógł zabrać wystraszone lub nudzące się dziecko, tak abyśmy mogli dokończyć wywiad i zminimalizować stres u dziecka. Takie działanie jest pomocne, ale nie jest konieczne.

 

6. W przypadku wizyty nastolatka proszę, abyś pozwolił/a nam porozmawiać w cztery oczy. Po rozmowie z nastolatkiem, wywiad uzupełniam o udzielone przez rodzica informacje.

 

Do zobaczenia!

Ilona Maślankowska

 

Homeopatia Klasyczna Ilona Maślankowska

Znajdziesz mnie tutaj:

Współpracuję z:

PSHK Ilona Maślankowska

Znajdziesz mnie tutaj:

homeopatia.szczecin@gmail.com

GABINET HOMEOPATII KLASYCZNEJ

Ilona Maślankowska

tel: 693 010 914

Ks. Bogusława 3/5 Szczecin